piątek, 21 października 2011

11.11.2011 Marsz Patriotów.

Wielkimi krokami zbliża się 11 Listopada a wraz z nim Marsz Niepodległości. Jak co roku odbędzie się on w Warszawie i zgromadzi patriotów, którzy nie wstydzą się z podniesioną głową iść i świętować dzień, w którym ojczyzna odzyskała niepodległość. Zapraszamy wszystkich, którzy wraz z nami chcą godnie świętować ten dzień :) Nie dajcie się zwieść lewicowej propagandzie, która oczernia nas obrzucając bzdurnymi obelgami typu "naziści, faszyści". Przyjdźcie, przekonajcie się sami, że te śmieszne hasła nas nie dotyczą.


  

10 komentarzy:

 1. http://vimeo.com/30625773

  nacjonalizm to nie patriotyzm. moim zdaniem prawdziwi patrioci powinni stanąć po stronie blokady a nie po stronie po której idą organizacje rasistowskie, neofaszystowskie, neonazistowskie, nawołujące do czystki etnicznej...

  OdpowiedzUsuń
 2. Wydaje mi się że informacje które posiadasz są nie zgodne z prawdą, mianowicie po stronie Marszu Niepodległości nie idą żadne organizacje „rasistowskie, neofaszystowskie, neonazistowskie” ani tym podobne, do czystki etnicznej też raczej nie nawołujemy(współczesny nacjonalizm polega bardziej na dążeniu do zapewnienia godnego życia ludzi danej narodowości w ich własnym kraju, a nie przepędzaniu biednych imigrantów których akurat w Polsce niema aż tak dużo, tak więc niema kogo wyganiać, ani bronić ;). Organizacje o których wspominają „antyfaszysci”( skoro chcą walczyć z faszyzmem to gwoli ścisłości powinni wyjechać do Włoch) ze strony której link umieściłaś w swoim komentarzu , to tak naprawdę paru panów o poglądach narodowo-socjalistycznych którzy pojawili się na Marszu raz, parę lat temu. Poprzedni , jak i tegoroczny marsz organizowany jest przez organizacje nacjonalistyczne, patriotyczne, oraz niezrzeszonych patriotów z całej Polski, nie znajdziesz tam żadnych faszystów, ani nazistów tylko Polskich patriotów i narodowców. Z roku na rok organizacja jest na coraz lepszym poziomie, więc nie będzie już raczej okazji do kompromitujących zdjęć panów, którzy na marsz trafili chyba przypadkiem.

  Jak już wspomniałaś nacjonalizm to nie dokładnie to samo co patriotyzm. Nacjonalizm nie jest to tylko przywiązanie do kraju z którego pochodzisz, jest krokiem dalej, ponieważ jest to stawianie dobra narodu ( w tym i Twojego skoro jesteś polką) ponad inne wartości.
  Nie rozumiem czemu uważasz że prawdziwi patrioci powinni blokować marsz upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości. Myślę że nie dokońca rozumiesz co tak naprawdę odbywa się co roku 11go Listopada w Warszawie, ponieważ łatwiej jest przyjmować informacje podane Ci przez media na tacy o tym że to ci których dane media nazywają „faszystami” są źli niż samemu poczytać trochę o historii organizacji narodowych których członkowie podczas drugiej wojny światowej oddawali swoje życie za naszą wolność walcząc z nazistami. Na przyszłość radzę zagłębić się w temacie, pozbierać informacje z jednej i drugiej storny , podejść do tego trochę bardziej obiektywnie. To przykre że ludzie próbują walczyć z czymś czego nawet nie chcą zrozumieć.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wydaje mi się że dałaś się niestety omamić "ugłaskiwaczom" marszu - którzy z ksenofobicznego, rasistowskiego marszu próbują zrobić marsz patriotów. Postaraj się zrobić mały research i poszukać w necie tego co stowarzyszenia które organizują ten marsz czyli Młodzież Wszechpolska i Obóz Narodowo-Radykalny mają do przekazania, jaka była ich działalność w przszłości, jakich rzeczy dopuszczali się jej członkowie, jaka jest ich deklaracja programowa, wreszcie jakie hasła były na dotychczasowych marszach wykrzykiwane, jakimi symbolami się organizacje posługują.

  Krótka podpowiedź:
  Deklaracja ideowa ONR
  http://www.onr.h2.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=94&Itemid=29
  a tam takie kwiatki:
  "2. Odrzucenie demokracji jako reżimu wrogiego Cywilizacji Europejskiej, który za miernik prawdy przyjmuje wolę większości kierującej się najczęściej niskimi pobudkami "
  3. Oparcie pojęć Sprawiedliwości, Moralności, Sumienia i Honoru na doktrynie Chrześcijaństwa jako religii objawionej, a przez to wykluczenie oświeceniowej ideologii praw człowieka, które stały się świeckim wyznaniem i źródłem mnożących się absurdalnych roszczeń społeczeństw, a w szczególności tzw. dyskryminowanych mniejszości.
  "
  Walczysz o prawa zwierząt a idziesz na marsz który nie respektuje praw człowieka ?

  http://ofiaromwojny.republika.pl/teksty/0564.htm
  (O nazistowich wybrykach Młodzieży Wszechpolskiej)

  Zobacz to zdjęcie ONR:
  http://img51.imageshack.us/img51/2862/onr550.jpg

  Tak było w 2006:
  http://wyborcza.pl/1,75248,3106891.html
  W stronę manifestantów poleciały jaja, kamienie i końskie łajno, posypały się wyzwiska, m.in.: "Pedały do gazu" czy "Zrobimy z wami, co Hitler z Żydami"

  I proszę Cię, nie pisz że to jest margines albo prowokatorzy. To są główni organizatorzy. Nie daj się nabrać na ich maski.

  OdpowiedzUsuń
 4. AdamZ@... aż nie wiem co napisać. Ty myślisz, że urwałam się z choinki i nagle w tym roku postanowiłam "TAK, chodźmy wszyscy na Marsz, będzie ekstra!" ? Wyobraź sobie, że działam w ruchu od dawna i że jeżdżę do warszawy od kilku lat i naprawdę zdążyłam już poznać i ONR i ich dokładną historię (o MW nie będę się wypowiadać bo szkoda na to słów), organizatorów Marszu, jak i również tych, którzy stają po drugiej stronie barykady. Jeżeli karmisz się odchodami jakie produkuje Gazeta Wyborcza to Ty dałeś się omamić propagandzie a nie ja. I powiedz mi kim jesteś, żeby rzucać pytania w stylu "Walczysz o prawa zwierząt a idziesz na marsz który nie respektuje praw człowieka ?" ? Tak walczę o prawa zwierząt. I mam walczyć Twoim zdaniem o prawa tych, przed którymi muszę niejednokrotnie bronić zwierząt? Żartujesz sobie? Nie walczę o prawa ludzi, nigdy tego nie robiłam i nigdy nie będę tego robić bo nie czuję ku temu najmniejszych pobudek. I to jest tylko i wyłącznie moja sprawa o czyje prawa i jak walczę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie rozumiem Twojego wpisu.
  Co to znaczy że zdążyłaś poznać ONR i MW ?
  Czy oznacza to że zorientowałaś się że mają faszystowskie poglądy, że hajlują, używają celtyk i swastyk? Jeśli tak to czy jeździsz dlatego bo uważasz że to margines czy dlatego że po prostu zgadzasz się z ich poglądami?
  Czy może jednak chodzi o to że uważasz że takie poglądy są niereprezentatywne ?

  Chciałbym też żebyś doprecyzowała co oznacza że nie walczysz o prawa ludzi. Ja rozumiem że możesz czuć nienawiść do jednostek które mordują , męczą ogólnie wyczyniają okropne rzeczy, także wobec zwierząt. Ale czy to oznacza że chcesz odmówić prawa do równości kobietom, żydom, murzynom, arabom, gejom ? Bo tak rozumiem "odrzucenie praw człowieka".

  OdpowiedzUsuń
 6. AdamZ@- Oznacza to że zdążyłam ich poznać osobiście, nie poprzez gazetę wyborczą i inne nieobiektywne media. "Faszystowskie"? "hajlują, używają celtyk i swastyk"? Chyba pomyliły Ci się organizacje. Jeśli uważasz że każdy kto używa pewnego gestu czy symboli jest faszystą to proponuję zapoznać się z historią organizacji narodowych. Skoro chcesz już z kimś walczyć to chociaż go dobrze poznaj. Słyszałeś o czymś takim jak salut rzymski (i tak już nie używany przez te organizacje głównie z powodu złego postrzegania tego gestu przez społeczeństwo)? Popieram takie poglądy ponieważ sama mam poglądy nacjonalistyczne, więc nie widzę nic złego w obchodzeniu w szczególny sposób Święta Niepodległości.

  Teraz o prawach równości : Nie odmawiam ich kobietom, różnię się jednak poglądami od Twoich pseudofeministycznych, liberalnych koleżanek. Nie wiem jak one ale ja się do kopalni pracować nie wybieram.
  Arabowie i murzyni także mają równe prawa do życia jak każdy inny... w swoim kraju :)
  Żydzi mają swój Izrael aczkolwiek ich amerykańscy bracia domagający się odszkodowań od Polski za kamienice zniszczone przez niemców jakoś mnie irytują.
  Co do gejów to uważam że gdyby chcieli być traktowani na równi z resztą społeczeństwa to najłatwiej byłoby chyba zachowywać się jak reszta społeczeństwa. Widziałeś kiedy parade heteroseksualistów? Nie wnikam w ich seksualność, ale nie chce też koniecznie oglądać facetów maszerujących tanecznym krokiem w stringach po ulicy. Uważam, że tak jak nie należy komuś wchodzić z butami do łóżka, tak samo nie należy wynosić tego łóżka na środek ulicy krzycząc o tym co się w nim robi.

  Nie rozumiem dlaczego Twoim zdaniem weganizm koliduje z moimi poglądami, kocham zwierzęta, to nie oznacza że jestem jakąś cholerną hipiską kochającą wszystkich ludzi.
  Wracając do tematu marszu, zapewniam Cię że na marszu nikt nie będzie „hajlował” i nie znajdziesz tam żadnych „celtyk i swastyk”, będzie tam za to sporo patriotów i narodowców nad których głowami będą powiewać polskie flagi.

  OdpowiedzUsuń
 7. 28.10.11 Aluta Pisze:
  ,,po stronie Marszu Niepodległości nie idą żadne organizacje „rasistowskie, neofaszystowskie, neonazistowskie” ani tym podobne"
  Jeżeli tak jest to co robi reklama marszu na stronie blood and honour - jawnie neonazistowskiej organizacji?
  http://www.bhpoland.org/strona/pl_news.htm

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie Aluta, nie pomyliły mi się organizacje. Prosiłem żebyś rozeznała się w historii tych organizacji i ich "dokonaniach". Wstawiłem Ci link do zdjęcia z hajlującymi ONRowcami. Adam Gac wstawił Ci powyżej jeszcze jeden link.
  Historię organizacji narodowych znam i właśnie dlatego. Gest , który ty nazywasz salutem rzymski jest cały czas i można go zobaczyć na bardzo wielu zdjęciach owych organizacji, wbrew temu co piszesz.
  W to że ów "salut rzymski" jest czymś kompletnie nie powiązany z hajlowaniem nie uwierzy nawet dziecko.
  Spójrz na cytat z gazety Dziennik:
  http://ofiaromwojny.republika.pl/teksty/0564.htm
  "Ekipa [MW] chwyta płonącą pochodnię w kształcie swastyki. Tłum wznosi hitlerowskie pozdrowienia. "Sieg, sieg heil" "
  Salut rzymski ?
  Więcej nie chce mi się komentować bo mamy biegunowo odmienne poglądy ale w dużym skrócie:
  Jeśli deklaracje feministek zrozumiałaś w ten sposób że chcą one pracować w kopalni to proponuję ponowne zagłębienie się w temat. Chociażby na niższe przeciętne zarobki kobiet na tych samych stanowiskach.
  Tekstu o murzynach, Arabach i żydach nie komentuję - dziwię się że masz odwagę pisać takie rzeczy na publicznym blogu. Ciekaw jestem czy chciałabyś żeby Polonia w różnych krajach była traktowana tak samo.
  Parad heteroseksualistów nie widziałem bo i nie widziałem też żeby ktoś kogokolwiek dyskryminował za to że ma żonę czy dziewczynę, że idzie z nią za rękę czy pocałuje na przywitanie.
  Weganizm koliduje z twoimi poglądami dlatego że nie obejmujesz swoją walką wszystkich zwierząt -
  chodzi oczywiście o ludzi.
  Jeśli nie będzie celtyk to tylko dlatego że ONR i MW świadome tego jakie reakcje one wywołują zakładają maski i udają że to tylko marsz niepodległościowy.
  Na koniec - sam nacjonalizm wystarczy do tego żeby marsz blokować, jest bowiem ksenofobiczny. Z nieznanych mi powodów nacjonaliści twierdzą że sam fakt bycia Polakiem sprawia że ktoś jest lepszy niż inny, co jest z gruntu niebezpieczne.
  Ciekawe z tej perspektywy są zjazdy nacjonalistów z różnych państw którzy właściwie siebie nawzajem powinni uważać się za gorszych.

  OdpowiedzUsuń
 9. Adam Gac@- Taaak, oczywiście strona jest pisana przez dumnych narodowych-socjalistów którzy sami się upokarzają popełniając błędy ortograficzne na głównej stronie? Reklamę może wrzucić na swojej stronie każdy, to samo tyczy się blokady a jakoś nie wypominam wam idiotów wybierających się na pokojową kontrmanifestacje z młotkiem :)

  OdpowiedzUsuń
 10. AdamZ@- Paaanie Adamie, ależ oczywiście że się pomyliły, skoro wrzucasz pan do jednego worka dokonania MW sprzed kilku lat i dokonania przedwojennego ONR-u( przypominam, że gdydby nie Ci ludzie, jak też AK czy NSZ którzy mieli poglądy prawicowe, nie dyskutowalibyśmy teraz po polsku).
  Nie rozumiem zdziwienia? Dlaczegóż miałabym ukrywać się z moimi poglądami? Przepraszam jeżeli polityczna niepoprawność aż tak Cię razi :]

  Współczesny nacjonalizm nie polega na tym że ktoś uważa się za lepszego tylko ze względu na to że jest Polakiem (proponuje lepiej poznać kogoś kogo stawiasz sobie za wroga), opiera on się bardziej na tym żeby Polak we własnym kraju nie miał gorszych warunków od kogoś kto do tego kraju przyjeżdża (uchodźcy, studenci na stypendiach). Szczególnie że pomoc socjalna dla ludzi do Polski przyjeżdżających jest o wiele lepsze niż dla Polaków. Polega on też na szerzeniu w sercach młodych polaków wartości przez wielu już tak zapomnianych: jak Honor, Duma z dokonań naszych przodków, Rodzina, wspólne dążenie do tego żeby razem nam żyło się lepiej w naszym kraju. Na blokadzie za to pojawią się konsumpcjoniści,którym wydaje się że walczą z czymś złym bo tak im powiedział rząd poprzez media. Ten sam rząd który nie pozwala im legalnie palić trawki mimo że taka degeneracja wśród ludzi którymi manipuluje jest mu jak najbardziej na ręke.
  Z samej definicji nacjonalizm jest stawianiem narodu ponad inne wartości, już to pisałam, ale powtarzam bo może wkońcu dotrze do Ciebie to że to wcale nie jest pogląd który mówi „ jestem Polakiem więc uważam się za lepszego”. A co do dokształacania się to proponuje sięgnąć po książki a nie gazete wyborczą to może następnym razem będziesz w stanie odpowiedzieć jakoś konstruktywnie na moje argumenty.

  OdpowiedzUsuń